ПРОЛЕТ/ЛЕТО '23!

Тренерки Mini Rodini

Original price was: 53,49€.Current price is: 18,64€.

Виолетови спортски панталони со вез, направени од 100% GOTS сертифициран органски памук.

SKU: 2323012975-1 Категорија: Ознака:

• Ребрести половина и манжетни
• Два џебови
• Еластичен струк
• 100% органски памук
• GOTS сертифициран

Бидејќи работиме со производи кои ги користат деца, контролата на употребата на хемикалии е од најголема важност за нас. Оваа облека е сертифицирана GOTS – најстрога сертификација за органски материјали на пазарот денес, која вклучува ригидни контроли во текот на целиот производствен процес, вклучувајќи хемиска употреба и работни услови.

Сертификација: GOTS
Оценка на етикетата: органско
Сертифицирано од: Soil Association
Број на лиценца: DK28238

Величина

2-3y (92-98 cm), 4-5 (104-110 cm), 6-7 (116-122 cm), 8-9 (128-134 cm), 10-11 (140-146 cm)

Бренд

Пол

Возраст Висина (цм) Гради (цм) Половина (цм) Колкови (цм) Должина на ногата (цм)
2-3г. 92-98 55 50 59 40
4-5г. 104-110 56 52 62 47.5
6-7г. 116-122 58 54 66 54.4
8-9г. 128-134 60 56 70 61.5
10-11г. 140-146 62 57 76 68,5
×
Возраст Висина (цм) Гради (цм) Половина (цм) Колкови (цм) Должина на ногата (цм)
2-3г. 92-98 55 50 59 40
4-5г. 104-110 56 52 62 47.5
6-7г. 116-122 58 54 66 54.4
8-9г. 128-134 60 56 70 61.5
10-11г. 140-146 62 57 76 68,5