ПРОЛЕТ/ЛЕТО '23!

Фустан Mini Rodini

3.229дин.

Фустан со еден носечките принтови за оваа сезона во колекцијата на Mini Rodini. Изработен од GOTS сертифициран органски памук. Карнери и ракави со малку набори за разигран и весел изглед.

SKU: 2325012700 Категорија: Ознака:

Состав: 95% GOTS сертифициран памук, 5% еластин.

Величина

2-3 (92-98 cm), 4-5 (104-110 cm), 6-7 (116-122 cm), 8-9 (128-134 cm)

Бренд

Пол

Возраст Висина (цм) Гради (цм) Половина (цм) Колкови (цм) Должина на ногата (цм)
2-3г. 92-98 55 50 59 40
4-5г. 104-110 56 52 62 47.5
6-7г. 116-122 58 54 66 54.4
8-9г. 128-134 60 56 70 61.5
10-11г. 140-146 62 57 76 68,5
×
Возраст Висина (цм) Гради (цм) Половина (цм) Колкови (цм) Должина на ногата (цм)
2-3г. 92-98 55 50 59 40
4-5г. 104-110 56 52 62 47.5
6-7г. 116-122 58 54 66 54.4
8-9г. 128-134 60 56 70 61.5
10-11г. 140-146 62 57 76 68,5