ПРОЛЕТ/ЛЕТО '23!

Маица Mini Rodini

Original price was: 38,90€.Current price is: 19,45€.

Маичка со целосен принт направена од ТENCEL™ Lyocell – 100% биоразградлив материјал за чие производство се користат минимални ресурси на вода и земјиште.

SKU: 2322013616 Категорија: Ознака:

Состав: 95% TENCEL™ Lyocell, 5% еластин.
Материјалот Lyocell е вистински пионер во текстилната индустрија, издржлив, но со мека и свиленкаста текстура.

Величина

2-3y (92-98 cm), 4-5 (104-110 cm), 6-7 (116-122 cm), 8-9 (128-134 cm)

Бренд

Пол

Возраст Висина (цм) Гради (цм) Половина (цм) Колкови (цм) Должина на ногата (цм)
2-3г. 92-98 55 50 59 40
4-5г. 104-110 56 52 62 47.5
6-7г. 116-122 58 54 66 54.4
8-9г. 128-134 60 56 70 61.5
10-11г. 140-146 62 57 76 68,5
×
Возраст Висина (цм) Гради (цм) Половина (цм) Колкови (цм) Должина на ногата (цм)
2-3г. 92-98 55 50 59 40
4-5г. 104-110 56 52 62 47.5
6-7г. 116-122 58 54 66 54.4
8-9г. 128-134 60 56 70 61.5
10-11г. 140-146 62 57 76 68,5