ПРОЛЕТ/ЛЕТО '23!

Панталони Little Cotton Clothes

25,53

Нежни и едноставни панталони одлични во комбинација со некоја од нашите секојдневни маички. Направени од 100% памук.

SKU: Margo Dungarees Категорија: Ознака:

Панталоните имаат прилагодливи прерамки и џеб за многу скриени богатства. Имаат и копчиња на ногавиците за да се носат како пократки панталони.

• Изработени од 100% органски памук
• Да се перат на 30 степени со слични бои
• Да не се сушат во машина за сушење алишта

Величина

2-3 (92-98 cm), 4-5 (104 -110 cm), 5-6 (110-116cm), 6-7 (116-122 cm

Бренд

Пол

Возраст Висина (цм) Гради (цм) Половина (цм) Колкови (цм) Должина на ногата (цм)
2-3г. 92-98 55 50 59 40
4-5г. 104-110 56 52 62 47.5
6-7г. 116-122 58 54 66 54.4
8-9г. 128-134 60 56 70 61.5
10-11г. 140-146 62 57 76 68,5
×
Возраст Висина (цм) Гради (цм) Половина (цм) Колкови (цм) Должина на ногата (цм)
2-3г. 92-98 55 50 59 40
4-5г. 104-110 56 52 62 47.5
6-7г. 116-122 58 54 66 54.4
8-9г. 128-134 60 56 70 61.5
10-11г. 140-146 62 57 76 68,5