ПРОЛЕТ/ЛЕТО '23!

Фустан Јулија Little Cotton Clothes

Original price was: 3.800ден.Current price is: 1.900ден.

Фустан инспириран од винтиџ забавите од нашето детство. Шармантен цветен дезен со детали од тантела на ракавите. Изработен од 100% органски памук.

SKU: Juila Dress Категорија: Ознака:

• Изработен од 100% органски памук
• Да се пере на 30 степени со слични бои
• Да не се суши во машина за сушење алишта

Величина

4-5 (104 -110 cm), 5-6 (110-116cm), 6-7 (116-122 cm), 7-8 (122-128 cm), 8-9 (128-134 cm), 9-10 (134-140 cm), 10-11 (140-146 cm)

Пол

Бренд

Возраст Висина (цм) Гради (цм) Половина (цм) Колкови (цм) Должина на ногата (цм)
2-3г. 92-98 55 50 59 40
4-5г. 104-110 56 52 62 47.5
6-7г. 116-122 58 54 66 54.4
8-9г. 128-134 60 56 70 61.5
10-11г. 140-146 62 57 76 68,5
×
Возраст Висина (цм) Гради (цм) Половина (цм) Колкови (цм) Должина на ногата (цм)
2-3г. 92-98 55 50 59 40
4-5г. 104-110 56 52 62 47.5
6-7г. 116-122 58 54 66 54.4
8-9г. 128-134 60 56 70 61.5
10-11г. 140-146 62 57 76 68,5